O NAS SŁÓW KILKA

Warsztaty w szkołach i przedszkolach prowadzimy od 2012 roku.
Każdego roku bierze w nich udział kilkanaście tysięcy dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku zdobyliśmy prowadząc Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29, które od wiosny 2018 roku korzysta z gościnności OH Kino w Arkadach Wrocławskich oraz w Centrum Inicjatyw Wszelakich Wielkopolska 72.

Wszystkie pomysły realizujemy pod marką Edukacja Kreatywna i wiemy, że to zobowiązuje. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by prowadzone przez nas zajęcia były ciekawe, uczyły, ale i bawiły.

Pomysł na warsztaty „Zrób maskotkę” przyniosło, jak to często bywa, samo życie. Nauczyciele, którzy systematycznie odwiedzali nasze centra poprosili, byśmy wymyślili coś na Światowy Dzień Pluszowego Misia. No i poszło… bo cóż jest bardziej przytulaśne niż samodzielnie zrobiona zabawka? Zatem miś był pierwszy, potem dołączył królik, a na pytanie: „co na dzień mamy?” była już tylko jedna odpowiedź: kwiatek. I tak do grona pluszaków dołączyły tulipany.

Jako Edukacja Kreatywna organizujemy również wycieczki. Te do młyna zainspirowały nas do uszycia kota, a „kot młynarza” stał się jego pierwowzorem. Wyjazdy ornitologiczne i nawiązanie kontaktu z Fundacją Wszyscy Dbamy o Bociany, sprawiło, że do grona zabawek dołączył bocian.

Każda z maskotek ma swoją historię, ale każda też czeka na jej ciąg dalszy. Do każdego, własnoręcznie zrobionego pluszaka, dzieci mogą wkładać karteczki z cechami charakteru, proponujemy, by nadały mu imię i stworzyły paszport.

A Wy? Czy zrobiliście już swoją maskotkę?
Czekamy na zaproszenie?

Zespół „Zrób Maskotkę”